1

امام جمعه قشم: شوراها برای آزادسازی سواحل قشم ایستادگی کنند

امام جمعه شهرستان قشم گفت: اساس تشکیل نهاد مردمی شورا مشارکت مردم در حکومت و رفع تبعیض است و راه‌اندازی این نهاد هنر بزرگ امام خمینی (ره) بود چراکه که نماد و تجلی مردم سالاری دینی می‌باشد و لذا وظیفه امروز شوراها است که برای آزادسازی سواحل قشم ایستادگی کنند.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قشم، حجت‌الاسلام غلامرضا حاجبی در آیین گرامیداشت روز شوراها بیان کرد: فرهنگ شور و مشورت از دین و قرآن گرفته شده و اعتقاد به سیاست دینی است که ایجاب می کند، حکومت مردمی و الهی برقرار باشد.

وی تصریح کرد: بافت شوراهای شهر و روستا در شهرستان قشم با حضور منطقه آزاد قدری متفاوت است اما اساس همان است و خللی در کارها نباید ایجاد شود بلکه بازوی مشورتی جامعه محلی به طور رایگان توسط شوراها در اختیار منطقه آزاد است که باید از آن بهره بگیرد.

امام جمعه شهرستان قشم با تاکید بر اینکه به واسطه وجاهت و جایگاه شوراها نقش آنها در کاهش آسیب های اجتماعی چشمگیر است، افزود: باید قرارگاه‌های سلامت اجتماعی و فرهنگی تشکیل و اولویت بندی انجام و بودجه ها تقسیم بندی شود.

حجت الاسلام حاجبی با تاکید بر لزوم اجرای دقیق دستور رییس جمهور مبنی بر آزادسازی سواحل در قشم، تصریح کرد: ساحل حق عمومی مردم است، در قشم ساحل قفل شده داریم و شوراها باید قاطعانه ایستادگی و مطالبات مردمی را برآورده کنند.

وی با تاکید بر لزوم رسیدگی به وضعیت شهرها و روستاهای قشم، اضافه کرد: رمکان، درگهان، طولا، مسکن مهر و سایر شهرها و روستاهای جزیره نیازمند نگاه ویژه و تلاش جهادی شوراها برای ارتقای کیفیت زندگی هستند.

امام جمعه شهرستان قشم ادامه داد: مسکن مهر، نامهربانانه ترین کارها است؛ کار خیری است در دولت های قبل که متاسفانه به خوبی رسیدگی نشد، همچنین روستای طولا مظلوم است و روزی نیست که از این روستا مراجعه کننده نداشته باشیم و جا دارد پاسگاه یا واحد انتظامی در آن مستقر شود.

حجت الاسلام حاجبی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر لزوم برچیده شدن پدیده بیکاری در هرمزگان، افزود: صنایع باید بومیان را در اولویت قرار دهند و بی تفاوت نباشند، البته همیشه اینگونه خواهش نمی‌کنیم و اوضاع تغییر خواهد کرد.

امام جمعه شهرستان قشم، خاطرنشان کرد: خانه دار شدن جوانان در راستای آسان سازی ازدواج باید در اولویت باشد و الحاق زمین به روستاها برای حل مشکل مسکن جوانان با جدیت پیگیری شود.